XII Międzynarodowy Festiwal Muzyki i Folkloru Leszno 2013

XII MFMiF Leszno 2013 Film z festiwalu: https://www.youtube.com/watch?v=5RhWjDZi5Jc
                               https://www.youtube.com/watch?v=U5tfdQ7plQQ

Juz po raz dwunasty w dniach 14 i 15 września 2013r. odbył się na leszczyńskim rynku Międzynarodowy Festiwal Muzyki i Folkloru Leszno 2013. Festiwal został zorganizowany w bardzo okrojonym zakresie. Wzięło w nim udział 8 zespołów: 
 Dechovka Harmonia 1872 z Kolina (Słowacja), Wroniecka orkiestra Dęta, Miejska Orkiestra Dęta Żarskiego Domu Kultury, Młodzieżowa Orkiestra Dęta ze Śmigla, Mażoretki MIRAŻ z Wronek, Slovacki soubor Piesni a Tancu VONICA ze Zlina, Zespół Tańca Ludowego SWOJACY z Raszkowa i Zespół Pieśni i Tańca MARYNIA ze Święciechowy. 


Międzynarodowe JURY pod przewodnictwem Pana Franciszka Suwały dokonało oceny prezentacji artystycznej zespołów wystawiając oceny:
doskonały (6)
bardzo dobry (5)
dobry (4)

 Ocenę DOSKONAŁY za prezentacje muzyczne otrzymały: Dechovka Harmonia 1872 z Kolina i Miejska Orkiestra Dęta Żarskiego Domu Kultury 
 Ocenę DOSKONAŁY za prezentacje choreograficzne otrzymały:Slovacki Soubor Piesni a Tancu VONICA ze Zlina, Zespół Pieśni i Tańca MARYNIA ze Święciechowy oraz mażoretki MIRAŻ z Wronek. 

Ocenę BARDZO DOBRY za prezentacje muzyczne otrzymała Wroniecka Orkiestra Dęta
Ocenę BARDZO DOBRY za prezentację choreagraficząe otrzymał Zespół Tańca Ludowego SWOJACY z Raszkowa

Ocenę DOBRY za prezentację muzyczną otrzymała Młodzieżowa Orkiestra Dęta ze Śmigla

Bardzo skromna dotacja na realizację tej wartościowej muzycznie imprezy uniemożliwia jej realizację na poziomie zaprogramowanym przez organizatora. Charakter i specyfika imprez międzynarodowych dla amatorskiego ruchu muzycznego wymaga większych nakładów środków i pracy.Zespoły ludowe i orkiestry to duże grupy (30-60 osób).Aby wykonać barwne i interesujące widowisko, na festiwal trzeba zaprosić od 500 do 1000 osób. Zupełny brak wsparcia ze strony Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego i Starostwa Powiatu Leszczyńskiego może sugerować, iż włodarzom nie zależy na promocji regionu i aktywności kulturalnej mieszkańców ziemi leszczyńskiej i wielkopolskiej.

Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział w Lesznie jednak zaprosi zainteresowane zespoły do udziału w festiwalu w 2014r.

O miejscu i warunkach udziału w imprezie poinformujemy na naszej stronie internetowej w miesiącu listopadzie br.

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie